מאמר | הכל על קולבים

מאמר בנושא קולבים

קולבים עמידים ומתאימים ישמרו על אורך חיי הבגדים, יצרו תליה אחידה ומראה מסודר בארון. עדיין מתלבטים?

 

במערבולת המהירה של חיי היומיום העמוסים והמקצועיים, שמירה על ארון בגדים מסודר יכולה להיות משימה לא פשוטה. עם זאת, בחירת אופן ארגון הבגדים בארון ובחירת קולבים יכולות להיות משמעותיות ביותר ולהשפיע על חיי הבגד.

 

באמצעות בחירה בקולבים מתאימים ועמידים, ניתן ליהנות מהאוצרות ששומרים בארון ולהציג את הסגנון הייחודי של הבגדים. זיווג בין הבגדים לבין קולבים עמידים ומתאימים, יעלה את מידת האסתטיקה בארון וימלא אחר הצרכים הפרקטיים של כל פריט לבוש. קולבים מתאימים יספקו יתרונות משתלמים וגם יחסכו כסף.

 

קולבים עמידים שומרים על הבגדים. תליית הבגדים על קולב לא מתאים, עלולה לפגוע בבד. זאת, להבדיל מקולב מתאים, שישמור על צורת מבנה הכתפיים, למשל.

 

כך, תישמר צורתו המקורית של הז'קט או צורתה של החולצה. קולבים שעשויים מחומרים רכים יאבדו את היכולת לשמור על משקלם של הבגדים, תוך פגיעה בצורתם. כך התלייה לא תהיה אחידה בצורתה והארון יראה מבולגן.

 

מצב כזה, עלול ליצור חורים בבגדים ולהפחית את משך חייהם. מרבית הקולבים מתעקמים תחת משקל המכנסיים ועם הזמן גורמים לבד להימתח ולהתקמט. כך, מוכרחים לגהץ את המכנסיים בכל פעם, לפני שמחליטים ללבוש אותם.

 

קולבים עמידים יתמכו טוב יותר בבגדים, בעיקר במכנסיים ולא יותירו סימנים או קמטים. באופן דומה, יש לבחור קולבים לתליית פריטי לבוש גדולים וכבדים יותר, כגון מעילים או חלוקי מגבת. יש לציין, כי קולבים עמידים דורשים החלפה לעתים רחוקות בלבד ובכך חוסכים לא מעט כסף לבית העסק.​